Postet nga: shqipëria

Shqipëria mbyll shkollat për këtë vit shkollor, i hap vetëm për maturantë

Ministrja e Arsimit e Shqipërisë, Besa Shahini, ka bërë të ditur vendimet e reja të Qeverisë shqiptare në lidhje me arsimin gjatë pandemisë COVID-19.

Tërmeti godet Durrësin

Sot rreth orës 18:43 një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka goditur qytetin e Durrësit.

Shkodër, shërohet pacienti i parë me COVID-19

Shqipëria sot ka shënuar viktimën e 18 me coronavirus, por në Shkodër është shëruar personi i parë i infektuar me këtë virus.

Thaçi mirëpret vendimin e Këshillit Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kritikon BE-në për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për hapjen e negociatave për Shqipë...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut marrin dritë të gjelbërt nga Këshilli Evropian

Këshilli i BE-së i kanë dhënë dritë të gjelbërt hapjes së negociatave për pranimin në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Shqipëri: 104 të prekur me coronavirus, zgjerohet harta, 4 të vdekur dhe 5 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 104 numri i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri.

Ashpërsohen masat në Shqipëri: Ndalohet lëvizja në këmbë pas orës 18:00

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ashpërsuar masat për mbrojtën nga coronavirusi.

Rama vazhdon luftën kundër mediave, dërgon mesazhe: Mbrojuni nga mediat

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka dërguar vendit një mesazh me zë ndërhyrës përmes Vodafone duke këshilluar qytetarët të lanin duart kundë...