Postet nga: ShBA

‘Shkëndijat’ e Luftës Tregtare Tashmë Janë në Ajër

Kina ka vendosur tarifa prej 25 për qind në 128 produkte amerikane duke përfshirë derrin e ngrirë, verën dhe disa pemë, duke përshkallëzuar tensionet në mes të ...

Rusia ‘Synoi ta Ndajë’ Perëndimin

Helmimi i një ish-spiuni rus në Britani është pjesë e strategjisë së Kremlinit për të ndarë Perëndimin, duke kryer operacione të fshehta dhe pastaj duke nxitur dyshime dhe ...

Tregtari Serb i Armëve Lobon për Largimin nga Lista e Zezë e ShBA-së

Tregtari serb i armëve, Slobodan Tesiq, i cili ishte vendosur në listën e zezë të ShBA-së, ka angazhuar një kompani lobuese në Washington për ta ndihmuar atë ...

Një Person Plagos Veten Para Shtëpisë së Bardhë

Shërbimi Sekret i Shteteve të Bashkuara ka thënë se një burrë është raportuar të ketë shtënë drejt vetes jashtë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, transmeton BBC.

SHBA-ja dhe Rusia ‘Në Fillim të një Gare të Re Armësh’

Nëse nuk ka nisur, një garë e re armësh është gati të nisë, thonë analistë dhe ekspertë për kontrollin e armëve.

ShBA: Supremja Refuzon Kërkesën e Trumpit për Shfuqizimin e DACA-s

Gjykata Supreme në Amerikë ka kthyer mbrapsht kërkesën e administratës të presidentit Donald Trump, që të shfuqizojë programin DACA, për dëbimin e qindra-mijëra të ...

Koreja Veriore i Cilëson ‘Akt të Luftës’ Sanksionet e Reja Amerikane

Koreja Veriore ka dënuar sanksionet e reja të Shteteve të Bashkuara për regjimin verikorean, duke akuzuar Uashingtonin se po tenton të pengojë rregullimin e marrëdhënieve me ...

Arrestohet Tregtari më i Madh i Armëve në Brazil

Policia braziliane ka njoftuar sot se ka arrestuar një person, i cili konsiderohet të jetë tregtari më i madh i armëve në Brazil.