Postet nga: ShBA

Biden nënshkruan ligjin për kontroll të armëve

Presidenti amerikan Joe Biden, e ka shndërruar në ligj një dokument dypartiak për armët, çka përbën reformën më të madhe federale në tri dekadat ...

SHBA: Nis mbyllja e klinikave të abortit pas vendimit të Supremes

Klinikat e abortit kanë nisur të mbyllen në disa shtete amerikane, pas vendimit të Gjykatës Supreme të premten, i cili ua merr grave të drejtën për një ...

Gjykata e Lartë e SHBA-së shfuqizoi të drejtën për abort

Miliona gra në SHBA do ta humbasin të drejtën ligjore për abortin, pasi Gjykata e Lartë rrëzoi një vendim 50-vjeçar që e legalizoi atë në mbarë ...

Studimi amerikan: Pothuajse 1 në 5 persona të moshës madhore me COVID-19 kanë simptoma të vazhdueshme

Gati 1 në 5 amerikanë të moshes madhore që raportuan se kishin COVID-19 në të kaluarën, kanë ende simptoma të COVID-19 afatgjatë, sipas të dhënave të një sondazhi të mbledhur ...

Biden bën thirrje për pezullimin 3-mujor të taksës federale të gazit

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje të mërkurën Kongresit që ta miratojë një pezullim tre-mujor të taksës federale të gazit - nga korriku deri ...

Arrijnë në Kosovë vaksinat e para anti - COVID-19 për fëmijë

Të mërkurën kanë arritur në Kosovë vaksinat e para anti-COVID-19 për fëmijë.

Ambasada amerikane flet për marrëveshjen për energji: Nga dialogu përfitojnë qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me energjinë.

Presidenti Biden rrëzohet nga biçikleta (VIDEO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është rrëzuar sot teksa po ngiste biçikletën.