Postet nga: protestat në beograd

Pamje nga protestat në Beograd

Protestat në Serbi tashmë janë zgjeruar edhe nëpër qytete tjera përveç se në kryeqytet, Beograd.

Beogradi në natën e dytë të trazirave, protesta edhe në disa qytete tjera

Në natën e dytë radhazi në qendrën e Beogradit ka protesta të dhunshme, ndërsa sot protestat kundër presidentit Vuçiq po zhvillohen edhe në disa qytete ...

Vazhdojnë protestat masive në Serbi

Mijëra protestues marshuan në rrugët e Beogradit, të shtunën mbrëma, një javë pas hyrjes në ndërtesën e televizionit në protestat, sipas tyre, kundër ...

Protestat, Vuçiq: Nuk do të lejoj të përsëritet dhuna si mbrëmë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i cili mbajti një konferencë për media derisa jashtë Pallatit Presidencial protestohej kundër tij, tha se nuk do të lejojë që të ...

Gjuriq i del në mbrojtje Vuçiqit pas protestave të mbrëmshme

Kryetari i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar sot se hyrja e protestuesve në ndërtesën e Radiotelevizionit të Serbisë paraqet ...

Opozita në Serbi bojkoton Parlamentin

Partitë opozitare në Serbi thanë se kanë nisur të bojkotojnë Parlamentin, në shenjë solidariteti me valën e protestave kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Protestat në Serbi hyjnë në javën e dhjetë, kërkohet dorëheqja e Vuçiqit

Mijëra njerëz kanë protestuar në Beograd dhe qytete të tjera të Serbisë të shtunën në mbrëmje, duke shënuar kështu dhjetë javë të presionit ndaj ...