Postet nga: prokuroria Speciale e Kosovës

Dyshohet se përdori shkumë për t’ua bllokuar oksigjenin policëve në protestat në Zveçan, 1 muaj paraburgim për të dyshuarin

Gjykata e Prishtinës i ka caktuar më 12.05.2024 një muaj paraburgim të pandehurit për kryerjen e katër veprave të ndryshme penale që dyshohet se u kryen më 29.05.2023 në ...

Durmishi thotë se u intervistua si i dyshuar për rrugën Prishtinë – Podujevë

Edhe pse Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP), ka konstatuar se MMPHI ka bërë shkelje kur ka nënshkruar kontratat për tenderin për rrugën Prishtinë – Podujevë duke ...

Dyshimet për rrugën Prishtinë – Podujevë, Durmishi ftohet për intervistë nga Prokuroria Speciale

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale, në lidhje me tenderin për rrugën Prishtinë – Podujevë.

Prokuroria Speciale pranoi nga Ambasada britanike pajisje për video-incizimin

Prokuroria Speciale ka pranuar donacion nga Ambasada e Britanisë në Prishtinë pajisje për video-incizimin e intervistimit të të pandehurve.

Fjala përfundimtare në aferën e 53-milionëshit, Prokuroria kërkon dënim maksimal për Pal Lekajn dhe të tjerët

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, Nebih Shatrit, Eset Berishës dhe Besim Tahirit, të akuzuar nga Prokuroria Speciale e Kosovës për keqpërdorim të detyrë...

'Kanë bo hajgarë me neve, k`ta janë për pushkatim fill' - Dëshmia e dëshmitarit në gjykimin për krime lufte

Sami Shalaj është dëshmitari i radhës i cili u dëgjua në gjykimin ndaj të akuzuarit për krime lufte, Ekrem Bajroviq, në Gjykatën e Prishtinës.

I akuzuar për keqtrajtim të të burgosurve shqiptarë, Dragisha Milenkoviq nuk ndihet fajtor për akuzën për krime lufte

Dragisha Milenkoviq, ish-gardian i burgut të Prishtinës dhe Lipjanit gjatë periudhës së luftës në Kosovë, akuzohet se së bashku me tre zyrtarë të tjerë të burgjeve në ...

Prokurorja Hajdari: Masakra e Mejës, më e madhja dhe më tragjikja në luftën e Kosovës

Prokurorja Speciale, Drita Hajdari e cila ka hetuar krimet e luftës në rajonin e Rekës së Keqe në Gjakovë, ka thënë se Masakra e Mejës është ...