Postet nga: pozita

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme.

Opozita nuk voton, nuk kalon asnjë nga pikat e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës ka filluar punimet për seancën e sotme mirëpo, votimi i pikave të rendit të ditës ka qenë i pamundur për shkak ...

Partitë në pushtet presin më shumë vende në KQZ

Subjektet politike të koalicionit PAN, që përbëhet nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, njëherësh edhe ...

A mund të pritet një “Pranverë Ballkanike”, siç paralajmëroi Albin Kurti?

 

Shtatë deputetë të rinj hyjnë në parlament

Katër kandidatë nga listat e PD dhe tre nga ato të LSI-së pranuan mandatet dhe bënë betimin si deputetë të parlamentit të Shqipërisë të mërkurën ...

Gjini: Nëse po ja shohim sherrin taksës, thirrni seancë të jashtëzakonshme

Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini, u është përgjigjur kritikave të LDK-së rreth taksës 100% të vendosur nga Qeveria e Kosovës për prodhimet që hynë nga Serbia ...

Mos pjesëmarrja e LDK-së dhe LVV-së në ekip negociator reflekton krizën për dialogun

Partitë politike opozitare më të mëdha në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV), në vazhdimësi po kundërshtojnë përfshirjen në ...

Kuvendi pa ia nisur mirë seancës shkon në pauzë

Ende pa filluar mirë seanca Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë, kjo për shkak se pavarësisht se janë një numër i madh i pikave të ...