Postet nga: Pezullimi

MKRS dhe Komuna e Gjakovës përplasen për punimet në “Çarshinë e Madhe” në Gjakovë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka pezulluar punimet në Çarshinë e Madhe në Gjakovë.

Ministri Çeku kërkon hetim nga Krimet Ekonomike për rastin e Arben Zharkut

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka treguar për KALLXO.com arsyet e pezullimit nga detyra të drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës.

Arben Zharku pezullohet nga detyra e drejtorit të Qendrës Kinematografike

Arben Zharku është pezulluar përkohësisht nga pozita e drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës.

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Kompania Facebook tha se do të zgjasë për dy vjet pezullimin e llogarive të ish-presidentit amerikan, Donald Trump, në Facebook dhe Instagram.

Deputetja Marigona Geci pezullon punën në Universitetin e Prizrenit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, e cila është edhe asistente në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti”, e ka pezulluar punën e saj në këtë ...

KPM pezullon përkohësisht dhënien e licencave për kanalet e reja televizive

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) në mbledhjen e mbajtur më 16 mars 2021, kishte vendosur të pezullohet përkohësisht lëshimi i licencave për ofruesit e shërbimeve mediale ...

Mesazhet e delegacionit amerikan, rrisin presionin ndaj taksës

Vizita dy ditore e delegacionit të lartë nga Amerika, ishte shumë i qartë, pezullimi i taksës 100 përqind për produktet serbe dhe vazhdimi i dialogut me Serbinë.

Pezullohet nga puna inspektori tatimor i dyshuar për keqpërdorim të detyrës

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), përmes një komunikate për media ka njoftuar se një zyrtar është pezulluar nga puna nën dyshimet se ka keqpërdorur pozitë...