Postet nga: aktorët

Debati për teatrin, akuza e kërkesa për ministrin e Kulturës Hajrulla Çeku   

Me akuza dhe kërkesa të shumta për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dh Sportit, është përballur dje në “Kino Armata”, ministri Hajrulla Çeku, gjatë debatit me komunitetit ...

Në Bosnje H. nis xhirimi i filmit për ilirët, pjesë e tij edhe artistë nga Kosova

Në Bosnje e Hercegovinë ka filluar xhirimi i filmit të metrazhit të gjatë, “Illyrcum” i regjisorit kroat, Simon Bogojeviç Narath.

Pesë aktorët e rinj të Teatrit Dodona, ja lista e të pranuarve

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se pesë aktorët e pranuar në Teatrin e Qytetit ‘Teatri Dodona’ sot kanë nënshkruar kontratat.

21 kandidatë garojnë për 5 pozita në Teatrin ‘Dodona’  

Visar Krusha, drejtori i Teatrit të Qytetit të Prishtinës, “Dodona”, ka bërë të ditur për KALLXO.com se 21 kandidatë kanë konkuruar në konkursin e këtij teatri ...

Kërkohet anulimi i konkursit për aktorë të Teatrit ‘Dodona’

Aktorë dhe regjisorë të skenës teatrore në Prishtinës po kërkojnë anulimin e konkursit të Komunës për pranimin e aktorëve të rinj për Teatrin “...

Komuna e Prishtinës hap konkurs për pranimin e 5 aktorëve në teatrin 'Dodona'

Komuna e Prishtinës ka hapur konkurs për pranimin e pesë aktorëve të cilët do të jenë pjese e trupës rezidente të teatrit “Dodona”.

Aktorët e Teatrit të Prizrenit mbesin pa rroga edhe për këtë muaj

Edhe pse më 23 korrik 2020 janë nënshkruar kontratat e rregullta në mes Komunës dhe aktorëve rezident të Teatrit të Prizrenit, ata nuk kanë marrë rroga as për ...

Komuna e Prizrenit lë tre muaj pa rroga aktorët e Teatrit ‘Bekim Fehmiu’

Në kulmin e Pandemisë së Coronavirusit, Komuna e Prizrenit ka lënë pa rroga për tre muaj aktorët e Teatrit të Qytetit “Bekim Fehmiu”.