Postet nga: Paraburgimi

Thaçit e Veselit u vazhdohet paraburgimi

Gjykata Speciale ua ka vazhduar paraburgimin ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, të cilët po gjykohen për krime të pretenduara ...

Tre të arrestuarit e grupit terrorist Gjykata i çon në paraburgim

Tre të arrestuarve për sulmin terrorist  të së dielës në Banjskë të Zveçanit iu është caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë nga Gjykata e Prishtinës.

Gjykata Speciale ua vazhdon paraburgimin Thaçit dhe Veselit

Shefja për Informim dhe Komunikim me Publikun në Dhomat e Specializuara të Kosovës, Angela Griep ka konfirmuar për KALLXO.com, se më 16 gusht, trupi gjykues ka urdhë...

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit

Trupi gjykues në rastin e ish-krerëve të UÇK-së ka vendosur që Rexhep Selimit t`i vazhdohet paraburgimi.

Nagip Krasniqit i vazhdohet paraburgimi

Për herë të dytë ish kryeshefit të KEK-ut, Nagip Krasniqit i është vazhduar sot masa e paraburgimit edhe për dy muaj tjerë. Krasniqi u arrestua nën dyshimet ...

Gjykata merr vendim për avokatin që dyshohet se mori 8 mijë euro nga pala për të ia dhënë gjyqtarit

Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur të ia vazhdojë në paraburgimin edhe për dy muaj avokatit Hamdi Jashari, i cili dyshohet se mori 8 mijë euro nga pala pë...

Specialja ia vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

Trupi gjykues për rastin e ish-krerëve të UÇK-së ka vendosur që Kadri Veselit t`i vazhdohet paraburgimi.

Millenkoviq sillet i prangosur në gjykatë - FOTO

I arrestuari i djeshëm në Mitrovicën Veriore nën dyshimet për sulme ndaj KFOR-it dhe Policisë, Millun Millenkoviq është sjellë i prangosur në Pallatin e Drejtësië ...