Postet nga: natasha pirc musar

A po e heton EUROPOL-i prejardhjen e armëve të Milan Radoiçiqit që u gjetën në Banjskë?

Presidentja e Sllovenisë Natasha Pirc Musar, ka folur rreth organizatës së EUROPOL-it si dhe mundësinë e hetimit të saj rreth prejardhjes së armëve që janë gjetur në ...

LIVE - A po e kushtëzon Sllovenia Kosovën me Asociacion për t`u bërë pjesë e Këshillit të Evropës

Presidentja e Sllovenisë, Natasha Pirc Musar ka thënë se shteti i saj e mbështet Kosovën deri në anëtarësimin në të gjitha organizatat euroatlantike.

Presidentja e Sllovenisë: Uroj që Kosova të hyjë në Këshillin e Europës dhe më pas në Bashkimin Europian

Presidentja e Sllovenisë Natasha Pirc Musar teksa e ka siguruar homologen e saj, Vjosa Osmani, për mbështetjen e plotë të Sllovenisë për Kosovën në anëtarë...

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në sytë e krerëve të Sllovenisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Forumi ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, nën organizimin e presidentes, Vjosa Osmani, ndër mysafirë special ka pasur edhe krerë shtetesh.

Takim presidentesh, Osmani e pret në Presidencë homologen sllovene

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti në takim homologen e saj sllovene, Natasha Pirc Musar, në Prishtinë më 15.04.2024.

Procesi i Bërdo-Brione, presidentja Osmani takon homologen sllovene

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të takimit të liderëve të Procesit Bërdo-Brione, i cili po mbahet në Shkup, ka takuar presidenten e Republikës ...

Për herë të parë një grua zgjidhet presidente e Sllovenisë

Një ngjarje historike është shënuar në politikën e Sllovenisë.