Postet nga: Nancy Pelosi

Konjufca takohet me ish-Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca përgjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është pritur në takim nga ish-Kryetarja e Dhomë...

Nancy Pelosi jep dorëheqjen si Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi, gruaja e parë që mban këtë post, njoftoi të enjten se do të largohet nga posti i ...

Pelosi largohet nga posti i kryetares së demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve

Nancy Pelosi njoftoi të enjten se do të tërhiqej nga posti i kryetares së demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së.

Policia: I dyshuari donte t’i thyente gjunjët zonjës Pelosi

Personi që akuzohet për sulmin me çekiç ndaj bashkëshortit të Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi, i tha policisë se donte ta merrte peng ...

Biden e quan "të neveritshëm" sulmin ndaj shtëpisë së Pelosit

Presidenti i SHBA-së Joe Biden e ka quajtur “të neveritshëm” sulmin ndaj bashkëshortit të kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi.

Autori i sulmit ndaj bashkëshortit të Nancy Pelosit, përballet me akuza

Një burrë që goditi me çekiç në kokë bashkëshortin e kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, ndërsa bërtiste "Ku është Nancy?", u pë...

Presidenti kroat refuzon ftesën e Ambasadës amerikane për ta takuar Nancy Pelosin

Presidenti kroat, Zoran Millanoviq, e ka refuzuar ftesën e Ambasadës amerikane në Kroaci, për të takuar udhëheqësen e Dhomës së Përfaqësuesve në ...

Kina e ndalon dialogun me SHBA pas vizitës së zonjës Pelosi në Tajvan

Kina njoftoi të premten se po ndalonte dialogun me Shtetet e Bashkuara në një numër fushash, përfshirë midis komandantëve ushtarakë të nivelit strategjik dhe bisedimet për ...