Postet nga: Morinë

Arrestohet një shtetas serb në Morinë, i dënuar në Serbi me 9 vjet burg për narkotikë

Policia e Shtetit ka njoftuar se në pikën kufitare në Morinë kanë arrestuar një shtetas serb, 41-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar ...

Fundjava pa kontrolle kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë, Qytetarët: Jemi një komb, këto kontrolle duhen hequr përgjithmonë

Që prej 1-majit kalimet mes Kosovës dhe Shqipërisë bëhen pa kontrolle kufitare. Në pikë-kalimin në Morinë, policia kufitare shqiptare nuk kërkon dokumente identifikimi për ...

Mbi 40 mijë qytetarë të Kosovës ia mësyjnë bregdetit shqiptar këtë fundjavë

Fundjava e fundit e gushtit duket se ka zbrazur Kosovën. Me mijëra automjete e qytetare janë nisur këtë fundjavë drejt bregdetit shqiptar, duke sjelle ngarkesë trafiku në ...

Arrestohen 6 të dyshuar për trafikim me emigrantë, gjatë ikjes qëlluan drejt policisë në kufirin Shqipëri-Kosovë

Policia e Shtetit në Shqipëri ka njoftuar se në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë arritur që në kufirin Shqipëri-Kosovë t’i arrestojnë gjashtë të dyshuar ...

35 vjeçari nga Kosova kapet në Morinë me 23 mijë euro

Një 35 vjeçar, shtetas i Kosovës është arrestuar nga Policia e Shqipërisë pasi dyshohet se tentoi të fuste 23 mijë euro të padeklaruara përmes Pikës Kufitare në ...

Policia e Shqipërisë sekuestron mbi 28 mijë euro nga dy shtetas kosovarë në Morinë

Policia e Shtetit të Shqipërisë ka njoftuar se dy shtetasve kosovarë, njërit 24 vjeç dhe tjetrit 20 vjeç, nga Gjilani, u janë sekuestruar 28 mijë e 500 euro.

Lëvizja në kufi pa pengesa, nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë në fundjavë

Nga sot lëvizja në kufirin me Kosovën do të bëhet pa pengesa dhe regjistrime përgjatë çdo fundjave.

I dënuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ndalohet në Morinë shtetasi kosovar

Një 32-vjeçar nga Kosova është vënë nën prangat e policisë, me qëllim ekstradimin e tij drejt Kosovës.