Postet nga: hezbollah

Shkon në mbi 50 numri i viktimave nga sulmet izraelite në Siri

Numri i viktimave nga sulmet ajrore izraelite në Siri është rritur në 52. Në mesin e viktimave përfshihen 38 ushtarë qeveritarë të Sirisë, shtatë anëtarë të grupit militant libanez, Hezbollah, ...

Hezbollahu thotë se ka sulmuar me raketa Izraelin

Grupi militant Hezbollah në Liban më 10 mars tha se ka gjuajtur dhjetëra raketa në veri të Izraelit pasi sulmet izraelite një ditë më parë lanë të vrarë pesë persona ...

Hezbollahu me sulme hakmarrëse ndaj Izraelit

Një sulm ajror izraelit vrau një grua dhe një vajzë në jug të Libanit më 21 shkurt, duke nxitur grupin libanez, Hezbollah që të kundërpërgjigjet me sulme me raketa.

Izraeli hedh poshtë publikisht një plan të supozuar për një shtet palestinez

Një sulm ajror izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza qendrore ka rezultuar në vdekjen e të paktën 12 individëve, siç raportohet nga një zëdhënë...

Hezbollahu raporton për një sulm vdekjeprurës ajror izraelit

Hezbollahu tha se si pasojë e një sulmi ajror izraelit në një qendër shëndetësore që udhëhiqet nga ky grup militant janë vrarë dy punonjës shë...

Hezbollah hedh raketa drejt një baze izraelite

Grupi Hezbollah tha se lëshoi më shumë se 60 raketa ndaj një baze ushtarake izraelite të shtunën. Sulmi ishte "fillimi i një kundërpërgjigjeje" ndaj vrasjes së një ...

Raportohet për sulme izraelite në Damask

Disa sulme ajrore izraelite kanë goditur në periferi të Damaskut mëngjesin e 2 janarit, duke shkaktuar “dëme materiale”, raportoi media shtetërore siriane.

Lufta Izrael - Hamas: Policia e Hezbollahut plagosë 18 izraelitë 

Tetëmbëdhjetë izraelitë janë plagosur, njëri në gjendje kritike, pasi milicia e Hezbollahut e mbështetur nga Irani gjuajti raketa antitank nga Libani jugor në një shenjë të ...