Postet nga: Mal i Zi

Abazoviq: Kartelet e drogës komunikonin përmes rrjetit “Sky”, ka edhe njerëz nga Kosova

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka folur për Ligjin për sekuestrimin e pasurisë së paluajtshme.

Mandiq zgjidhet kryetar i ri i Parlamentit të Malit të Zi

Andrija Mandiq është kryetar i ri i Parlamentit të Malit të Zi dhe, njëherësh, anëtar i Këshillit për Mbrojtje dhe Siguri, i cili komandon Ushtrinë ...

SHBA kërkon nga Mali i Zi ekstradimin e themeluesit të kriptomonedhës Terra

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë, i njohur si SEC, ka kërkuar nga autoritetet e Malit të Zi ekstradimin e të pandehurin Hyeong Do Kwon, shtetasit korean të akuzuar ...

Hajdutët hapin tunel për të vjedhur dokumente në Gjykatën e Podgoricës

Policia malazeze ka filluar një hetim pasi hajdutët hynë në një tunel në dhomat e magazimit të Gjykatës së Lartë në Podogoricë, ku thuhet se mbaheshin provat e ...

Vuçiq shtron darkë për presidentin e Malit të Zi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka shtruar darkë për homologun e tij malazias, Jakov Millatoviq.

Mali i Zi në prag të zgjedhjeve parlamentare, të rëndësishme për të ardhmen e vendit

Të dielën në Mal të Zi mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat kanë ngjallur një interesim të jashtëzakonshëm në opinion, pasi nga rezultati i tyre varet ...

Gjukanoviq kërcënohet me rrënimin e shtëpive të tij në vendlindje

Dy ditë pasi humbi zgjedhjet presidenciale më 2 prill, Inspektorati Ndërtimor i Ministrisë së Ekologjisë dhe Urbanizmit në Mal të Zi urdhëroi Millo Gjukanoviqin që brenda 20 ditësh të ...

Gjukanoviq uron Millatoviqin: Mali i Zi ka zgjedhur, unë e respektoj këtë zgjedhje

Presidenti aktual i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, e ka uruar kundërshtarin e tij, fitoren Jakov Millatoviq, për fitoren në zgjedhjet presidenciale, rreth i dytë i të cilave ...