Postet nga: jakov millatoviq

Spajiq shpallet mandatar për formim të Qeverisë në Mal të Zi

Presidenti i Malit të Zi, Jakov Millatoviq e ka zgjedhur liderin e partisë Evropa Tani, Millojko Spajiq si mandatar për kryeministër dhe formim të Qeverisë së re.

Vuçiq shtron darkë për presidentin e Malit të Zi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka shtruar darkë për homologun e tij malazias, Jakov Millatoviq.

Abazoviq në ditën e betimit të presidentit: Ditë historike për Malin e Zi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazaviq, e ka quajtur ditë historike për Malin e Zi inaugurimin e Jakov Millatoviq i cili zyrtarisht mori detyrën e ...

Jakov Millatoviq mori detyrën e presidentit të Malit të Zi

Duke lexuar tekstin e betimit para deputetëve të Parlamentit të Malit të Zi, ministrave, përfaqësuesve të trupit diplomatik dhe liderëve të vendeve të rajonit, Jakov Millatoviq ...

Millatoviq: Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi sa më shpejt

Presidenti i zgjedhur i Malit të Zi, Jakov Millatoviq, tha të mërkurën se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen sa më shpejt që të jetë e mundur, me pë...

REL: Një Mal i Zi më i lidhur me Serbinë?

Me rreth 600.000 banorë, Mali i Zi luan rol kyç në stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, është faktor i rëndësishëm për NATO-n, pasi i ofron ...

Gjukanoviq uron Millatoviqin: Mali i Zi ka zgjedhur, unë e respektoj këtë zgjedhje

Presidenti aktual i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, e ka uruar kundërshtarin e tij, fitoren Jakov Millatoviq, për fitoren në zgjedhjet presidenciale, rreth i dytë i të cilave ...

Jakov Millatoviq, presidenti i ri i Malit të Zi

Kandidati për president të Malit të Zi, Jakov Millatoviq, ka fituar rreth 60.2 për qind të votave në rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, kurse kundërkandidati i tij, ...