Postet nga: lviv

Mes luftës, vullnetarët në Lviv ruajnë ndërtesat historike - VIDEO

Ndërsa nuk dihet se kur do të përfundojë lufta në Ukrainë, një organizatë vullnetare në perëndim të vendit, e quajtur “Kalorësit e Lvivit”, angazhohet nga viti 2014 ...

Të paktën gjashtë të vrarë nga sulmet në Lviv

Nga disa sulme ruse me raketa mbi infrastrukturën ushtarake në qytetin perëndimor të Lvivit, më 18 prill janë vrarë të paktën gjashtë persona.

Rusia godet Kievin dhe Lvivin, ndërsa përforcon ofensivën ndaj Mariupolit

Të shtunën herët në mëngjes u dëgjuan shpërthime në Kiev dhe qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv.

Ministria ruse: Lviv u godit me raketa precize

Rusia goditi objektivat ushtarake në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv, me raketa me precizion të lartë, tha të dielën Ministria ruse e Mbrojtjes.

Rusia sulmon një rafineri të naftës në Lviv

Autoritetet në Ukrainë kanë raportuar disa shpërthime në një rafineri të naftës në qytetin e Lvivit, qytet ky që ndodhet në pjesën perëndimore të Ukrainës.

Raportohet për shpërthime në Lviv

Para pak çastesh është raportuar për tri shpërthime të fuqishme në qytetin e Lvivit në Ukrainë.

Autoambulanca e bekuar dhe e dhuruar nga Papa Françesku rrugës për në Lviv të Ukrainës

Një autoambulancë e dhuruar dhe bekuar nga Papa Françesku është nisur rrugës për në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv, ka njoftuar zyra e shtypit të ...