Postet nga: Kiev

Kievi dhe Moska cak i sulmeve me dronë

Si Kievi, ashtu edhe Moska, ishin cak i sulmeve me dronë gjatë natës të cilat gjerësisht u zmbrapsën nga mbrojtjet ajrore në të dy shtetet, thanë autoritetet ...

Me bombat mbi kokë ukrainasit e mësojnë madje edhe gjuhën e armikut

Si po mbahet shkolla e si po bëhet muzikë e aktivizëm në një ‘normalitet’ të ri në Ukrainë ku njerëzit po adaptohen të bëjnë gjumin copa-copa ...

Tre të vrarë nga sulmet ruse në Herson, thotë Kievi

Tre persona u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën, në mesin e të cilëve edhe një foshnje, gjatë bombardimeve në qytetin jugor të Ukrainës, Herson, tha ...

Mes sulmeve ruse, Blinken viziton Kievin

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka arritur në Kiev në një vizitë të paplanifikuar.

Sekretari britanik i Mbrojtjes thotë se Kievi nuk duhet t’i trajtojë aleatët “si Amazon”

Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar i kanë thënë Kievit se “ne nuk jemi Amazon”, tha sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, duke sugjeruar se aleatët ...

Kievi thotë se nga diga e shkatërruar janë shkaktuar 1.5 miliard dollarë dëme

Kievi tha se shkatërrimi i digës Kahovka, në zonën e kontrolluar nga rusët në jug të Ukrainës, ka shkaktuar dëme në mjedis në vlerë ...

Trudeau viziton Kievin në shenjë mbështetjeje

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, vizitoi Kievin të shtunën në një akt mbështetjeje teksa Ukraina po përgatitet për një kundërsulm të madh kundër forcave ruse ...

Sulmi rus me raketa në drejtim të Kievit - VIDEO

Në orët e para të së martës, Rusia nisi një sulm të ashpër ajror kundër Kievit, duke lëshuar dronë dhe raketa nga deti dhe toka, ...