Postet nga: Kiev

Një person i vdekur nga sulmet e reja në Kiev

Një person ka vdekur dhe të paktën katër të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve ruse me raketa në një lagje të Kievit, në orët e ...

Sulme me raketa në Kiev

Disa shpërthime të mëdha kumbuan nëpër Kiev herët të dielën, raporton BBC.

Udhëheqësit e Francës, Gjermanisë dhe Italisë, në Kiev

Udhëheqësit e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Rumanisë mbërritën në Kiev të enjten në një shfaqje të mbështetjes kolektive evropiane për Ukrainën, derisa ...

Rama e Abazoviq paraqiten nga kryeqyteti i Ukrainës

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka njoftuar se së bashku me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama kanë mbërritur në kryeqytetin e Ukrainës, në Kiev.

Detaje nga sulmi me raketa në kryeqytetin ukrainas

Një person ka vdekur pas sulmit të djeshëm me raketa ruse në Kiev, ka deklaruar kryebashkiaku i qytetit Votali Klitschko.

Vritet gazetarja e REL-it në Kiev

Gazetarja dhe producentja e Radios Evropa e Lirë, Vira Hyrych, është vrarë gjatë një sulmi rus me raketë në Kiev, që ka goditur banesën ku ka jetuar ajo.

Kievi në pritje të ftesës për samitin e NATO-s

Ministri i Mbrojtjes në Ukrainë Oleksiy Reznikov, ka thënë më 23 prill se shteti i tij është duke pritur ftesën për pjesëmarrje në samitin e NATO-s, që ...

Johnson: Javën e ardhshme do të rihapim ambasadën në Kiev

Kryeministri britanik, Boris Johnson, tha se Mbretëria e Bashkuar do të rihapë ambasadën e saj në Kiev javën e ardhshme, pasi misioni diplomatik u zhvendos në Lviv ...