Postet nga: lista e zeze amerikane

Gashi kërkon nga qeveria sqarime rreth Nexhat Krasniqit

Kreshnik Gashi nga KALLXO.com, ka kërkuar llogari nga Qeveria të dalë dhe të sqaroj se pse e ka leju një person të tillë (Nexhat Krasniqi), të jetë në ...

Kastrati: Krasniqi është person që ka përkrahje nga Hysen Durmishi

Qëndron Kastrati nga PSD-ja ka thënë se Nexhat Krasniqi, i cili ka hyrë në listën e zezë të SHBA-së, ka pasur mbështetjen e zëvendësministrit, ...

'S’ka pasur ndonjëherë zyrtar të qeverisë në listën e zezë deri më tash'

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu- Kodra në emisionin “Kallxo Përnime”, ku u fol për listën e zezë të ShBA-së, që ...

'Qeveria Kurti e rehabilitoi Nexhat Krasniqin' - VIDEO

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka thënë se Nexhat Krasniqi, shef i Prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturë...

Shkup, ambasadorja amerikane: Lista e zezë mund të zgjerohet

Ambasadorja amerikane në Shkup, Angela Aggeler paralajmëroi se Uashingtoni mund të përcaktojë të tjerë persona dhe organizata për korrupsion, por pa dhënë më shumë detaje.

Në Serbi kërkohet shkarkimi i Vulinit

Pasi administrata amerikane e vendosi në listë të zezë drejtorin e Agjencisë për Siguri dhe Informacion të Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin, zyrtarët institucionalë në Serbi nuk kanë pranuar ...