Postet nga: Lindja e Mesme

Blinken në Arabinë Saudite për të diskutuar për Gazën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti në Arabinë Saudite të hënën, në ndalesën e parë të një udhëtimi më të gjerë në Lindjen e ...

Sekretari Blinken drejt Lindjes së Mesme për bisedime për Gazën, sigurinë rajonale

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken është nisur drejt Arabisë Saudite për bisedime rajonale që mbahen të hënën dhe të martën, në lidhje me ndihmat humanitare ...

Një korridor i ri ekonomik planifikohet të lidhë Turqinë me Gjirin përmes Irakut

Turqia, Irani dhe dy vende të Gjirit kanë nënshkruar një deklaratë për të forcuar lidhjet tregtare përmes një korridori të ri ekonomik në vlerë të miliardë dollarë...

G7 dënon sulmin 'e paprecedentë' të Iranit ndaj Izraelit, thotë Blinken

Sekretari amerian i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se Samiti i G7-ës e dënon sulmin “e pashembullt" iranian ndaj Izraelit, duke vënë në dukje se ...

Shkupi formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka formuar një shtab për kriza, i cili do të ketë kompetenca për evakuimin e qytetarëve maqedonas ...

Blinken në Lindjen e Mesme për një armëpushim në Gazë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë në Lindjen e Mesme për të gjashtën herë që kur nisi lufta në Rripin e Gazës, në ...

Lufta Izrael - Hamas, ekspertët e OKB-së raportojnë për "akuza të besueshme" për sulme seksuale, dhe dhunime ndaj grave dhe vajzave palestineze në paraburgjet izraelite

Ekspertët e OKB-së kanë raportuar "akuza të besueshme" për sulme seksuale, përfshirë përdhunimin, ndaj grave dhe vajzave palestineze në paraburgimin izraelit. Të paktën dy raste ...

Lufta Izrael-Hamas, sipas kabinetit izraelit të luftës ka shenja 'premtuese' përparimi në marrëveshjen e re për pengjet në Gaza

Një anëtar i kabinetit të luftës izraelite ka thënë se ka "shenja të hershme premtuese të përparimit" në një marrëveshje të re për lirimin ...