Postet nga: kuvendi i serbisë

Kamberi dorëzon propozimin për të ndryshuar ligjin që të lejohet përdorimi i flamurit shqiptar

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka bërë të ditur se ka dorëzuar propozimin për ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen e të drejtave dhe ...

Kamberi për tensionet në Kuvendin e Serbisë: Albanofobi e retorikë e viteve ‘90

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, e ka konsideruar rrëmujë dhe mungesë elementare të sensit për realitetin në Kosovë, gjendjen e cila u krijua të enjten ...

VIDEO - Momenti i përplasjes në Kuvendin e Serbisë

Seanca e sotme në Kuvendin e Serbisë në të cilën pritej të diskutohej për Kosovën ka kaluar me tensione.

Kuvendi i Serbisë diskuton për Kosovën

Në Kuvendin e Serbisë, më 2 shkurt, do të mbahet seanca e posaçme parlamentare për Kosovën. Në atë seancë është ftuar edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Pritet ...

Kuvendi i Serbisë miraton raportin për dialogun me Kosovën

Kuvendi i Serbisë miratoi mëngjesin e së enjtes raportin për dialogun me Kosovën.

Vuçiq: Serbë të veshur me uniforma dhe të paarmatosur u shfaqën për të mbrojtur veriun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në seancën e Kuvendit të Serbisë ka folur për zhvillimet në veri të Kosovës, me 31 korrik të këtij viti.

Vuçiqi i dorëzon Kuvendit të Serbisë raportin për dialogun me Kosovën

Në seancën e parë të legjislaturës së re të Kuvendit të Serbisë, në rend dite është procesi i negociatave me Kosovën për normalizimin e marrëdhë...

Rrëfime për krimet e nënkryetarit të Kuvendit të Serbisë, Bozhidar Deliq

Zgjedhja nënkryetar i Kuvendit në Serbi e gjeneralit Bozhidar Deliq, i cili me Brigadën e motorizuar “549” ishte pjesëmarrës në masakrën e Mejës dhe shumë ...