Postet nga: Kruje

Protesta në Krujë për helmimin e ujit të pijshëm  

Qytetarët në Krujë të Shqipërisë kanë protestuar sot për helmimin e mbi 600 banorëve nga uji i pijshëm.

“Bashkia Vlorë ‘kampione’ për humbjet! Rama: Si mund të jenë në punë këta drejtorë e punonjës ujësjellësish?!

Pas incidentit të rëndë të ndodhur në Krujë, ku u helmuan mbi 500 qytetarë nga uji, Kryeministri Edi Rama po zhvillon këtë të premte një takim me kryebashkiakët ...

Amoniaku në ujë fajësohet për helmimin e qindra banorëve në Krujë

Suzana Baka e kaloi të hënën dhe të martën në varavingo nga shtëpia në spitalin e Krujës, pasi të dy fëmijët e saj ...

Krujë, burri në gjendje të dehur kanos me pistoletë gruan dhe familjarët e saj

Policia e Shtetit ka arrestuar në flagrancë një 41-vjeçar pasi dyshohet se kanosi me armë zjarri bashkëshorten dhe familjarët e saj në Krujë.

Shqipëri, toka të përmbytura në disa fshatra të Krujës, bie niveli i lumit

Disa toka janë përmbytur në fshatrat e Krujës, ndërsa niveli i lumit ka rënë.

Detaje si u shfrytëzua seksualisht 17 vjeçarja nga kultivuesit e drogës

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka finalizuar një operacioni të koduar "Nikla", për të cilin u zhvillua hetim për tetë muaj radhazi.

Identifikohet autori i dyshuar i vrasjes së dy vëllezërve në Krujë

Policia shqiptare ka arritur që në kohë rekorde ta identifikojë të dyshuarin për vrasjen e dy vëllezërve në Gramëz të Krujës.

Goditi vëllanë me thikë, arrestohet 16-vjeçari

Policia e Krujës ka arrestuar në flagrancë shtetasin e mitur O.O.,16 vjeç, banues në Luz, Fushë-Krujë.