Postet nga: Kruje

Policia largon 47 kamera ilegale në Durrës, Krujë e Shijak, po hetohen 8 persona për vendosjen e tyre

Policia e Shtetit ka larguar 47 kamera ilegale të vendosura në Durrës, Shijak dhe Krujë.

Krujë, bie aksidentalisht në kanal vaditës, vdes 51-vjeçari

Një 51-vjeçar ka humbur jetën sonte në Shullaz të Krujës, i cili dyshohet se ka rënë aksidentalisht në kanal vaditës.

Vrasja e tre personave në Fushë Krujë, në drejtim të veturës u shkrepen 50 plumba – identifikohet njëri prej viktimave

Tre persona raportohet se kanë mbetur të vdekur nga një atentat që ndodhi sot në mbikalimin e Fushë-Krujës.

Droni kap 45- vjeçarin duke ujitur kanabisin në Krujë

Një burrë 45-vjeçar është kapur nga droni duke ujitur bimët e tija narkotike në Krujë. I njëjti është arrestuar ndërsa bashkë me të edhe një 39-vjeç...

41-vjeçari plagoset në rrethana të paqarta në Krujë, mjekohet në Spitalin Ushtarak

Policia e Shtetit ka njoftuar se sot rreth orës 18:00, dy persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin Ushtarak.

Protesta në Krujë për helmimin e ujit të pijshëm  

Qytetarët në Krujë të Shqipërisë kanë protestuar sot për helmimin e mbi 600 banorëve nga uji i pijshëm.

“Bashkia Vlorë ‘kampione’ për humbjet! Rama: Si mund të jenë në punë këta drejtorë e punonjës ujësjellësish?!

Pas incidentit të rëndë të ndodhur në Krujë, ku u helmuan mbi 500 qytetarë nga uji, Kryeministri Edi Rama po zhvillon këtë të premte një takim me kryebashkiakët ...

Amoniaku në ujë fajësohet për helmimin e qindra banorëve në Krujë

Suzana Baka e kaloi të hënën dhe të martën në varavingo nga shtëpia në spitalin e Krujës, pasi të dy fëmijët e saj ...