Postet nga: Koronavirus

Rreziku nga coronavirusi, kosovarët nuk po e respektojnë kufizimin e lëvizjes dhe tubimeve

Në kohën kur Kosova për më pak së një muaj ka konfirmuar 184 të identifikuar dhe 5 viktima nga COVID-19, çdo ditë po raportohen dhjetëra raste nga Policia e ...

Këto janë gjobat për ata që shkelin vendimin e kufizimit të lëvizjes

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka njoftuar për gjobat që do t’u jepen atyre që nuk i përmbahen vendimeve të Qeverisë për kufizim të lë...

Lladrovci: I identifikuari me COVID-19 nuk ka qenë në Drenas muajve të fundit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë të ditur se i infektuari me COVID-19 është me adresë nga kjo komunë, por që muajve të fundit nuk ...

Drejtori i Lladrovcit: Asnjë qytetar i dyshuar me virus nga Drenasi nuk është dërguar për në Prishtinë

Komuna e Drenasit ka shënuar rastin e parë me coronavirus, duke e zgjeruar hartën e të prekurve në Kosovë.

Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19

Komuna e Drenasit ka shënuar rastin e parë me koronavirus, duke e dërguar kështu në 165 numrin e të prekurve në Kosovë.

Mbyllja e bizneseve: Familja nga Gjilani mbetet pa të ardhura

Hajrije Azemi nga fshati Veleknicë e Gjilanit, bashkë me bashkëshortin e saj janë në mesin e shumë qytetarëve që kanë mbetur pa punë pasi që Qeveria e Kosovë...

Tirana, Shkodra dhe Hasi, vatrat e “ndezura” të COVID-19 në Shqipëri

Harta e zonave të prekura me COVID-19 u zgjerua në Tiranë, Shkodër dhe Has të hënën, ndërsa numri i të prekurve nga virusi arriti në 377. Zv....

Rreth 20 qytetarë nga Krusha e Madhe patën kontakt me dy të infektuarit nga Malisheva

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti ka bërë të ditur se deri më tani rreth 20 qytetarë janë lajmëruar në Qendrën e Mjekë...