Postet nga: Komuna e Gjilanit

UP-ja dhe Komuna e Gjilanit nisin bashkëpunimin ndërinstitucional

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka nënshkruar sot marrëveshjen e parë  me ndonjë komunë, me atë të Gjilanit.

Gjilan, arrestohet pronari i një kompanie, i siguroi një kompanie tjetër 66 mijë euro për punët që s'i kreu kurrë

Pronari i një kompanie është ndaluar sot nga Prokuroria e Gjilanit.

Mungesa e ngrohjes pengon mësimin në shkollën “Rexhep Elmazi” në Gjilan (VIDEO)

780 nxënësit e shkollës fillore “Rexhep Elmazi” në Gjilan, në muajin dhjetor dhe janar përballur me mungesën e ngrohjes.

Mendoi ndryshe nga partia, AAK përzë asamblisten

Partia e Ramush Haradinajt, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Gjilan, ka përjashtuar nga radhët e saj asamblisten e zgjedhur, Ardita Ukshini.

Pas koalicionit LVV-PDK në Gjilan, Arianit Sadiku zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal

Arianit Sadiku nga Lëvizja Vetëvendosje është zgjedhur në krye të Kuvendit Komunal të Gjilanit. Ai arriti që të marrte 18 vota nga 35 asamblistë që morën pjesë në votim.

Sot pritet të mbahet seanca për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Gjilan

Kuvendi Komunal në Gjilan pritet që sot të mbajë mbledhjen në të cilën do të zgjedhë kryesuesin e Kuvendit.

Të premten pritet të zgjidhet kryesuesi i Kuvendit Komunal të Gjilanit

Disa orë pasi njoftoi se është anuluar seanca për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit Komunal, Komuna e Gjilanit ka njoftuar se seanca e radhës ku pritet të votohet ...

Dyshohet se organizonte lojëra të fatit, arrestohet i dyshuari në Uglarë të Gjilanit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në fshatin Uglarë të Gjilanit, pasi që i njëjti dyshohet se në lokalin e tij ka lejuar dhe ...