Postet nga: Kokaina

Kujdes: Gjykatat i dënojnë të miturit për narkotikë

Vetëm brenda një muaji, gjykatat e Kosovës kanë hapur tetë lëndë për të miturit, të cilët janë hasur duke shitur ose konsumuar lëndë narkotike.

Europol godet grupin më të madh shqipfolës të trafikimit të kokainës

Agjencia evropiane për bashkëpunim të zbatimit të ligjit (Europol) tha se në një operacion të përbashkët kundër trafikantëve të drogës, janë arrestuar 45 persona. ...

Në Mal të Zi kapen qindra kilogramë kokainë

Ministri i Punëve të Brendshme të Malit të Zi, Sergej Sekuloviq, ka përgëzuar autoritetet kompetente për një aksion të suksesshëm më 12 janar, ku u kapë...

Shokë kokaine - Lidhjet ballkanase të një trafikanti kolumbian droge

Nga “Marcos” dhe “Soldado” te “Tito” dhe “Chiquito”; lidhjet e trafikut të drogës midis Kolumbisë dhe Ballkanit janë të thella.

Kolumbia konfiskoi 10 tonë kokainë, vlera mbi 300 milionë dollarë

Forcat e armatosura të Kolumbisë kapën 10 tonë kokainë të martën, dërgesa më e madhe deri tani këtë vit, dhe shkatërruan dy laboratorë droge në një ...

Kapet 23 vjeçari në aeroport me 1 kg kokainë në lukth

Një Brazilian u arrestua 10 ditë më parë në aeroportin e Zagrebit pasi tentoi të fusë në këtë vend gati 1 kg kokainë në formë të kapsulave, të cilat i kishte ...

Europol: Belgjika dhe Holanda, qendra kryesore të kokainës

Belgjika dhe Holanda janë bërë qendra kryesore për trafikun e kokainës në Evropë, tha të martën agjencia policore e Bashkimit Evropian - Europol.

Sërish kokainë në banane, sekuestrohen 6,5 kg lëndë në një kontejner në Portin e Durrësit

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar pasditen e sotme në Portin e Durrësit. Policia bën me dije se në vazhdimin e operacionit “Rada” janë sekuestruar 6.5 kilogramë kokainë. ...