Postet nga: KMDLNj

Milaim Zeka nuk ka Ankesa për Policinë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në një komunikatë bën me dije se ka vizituar deputetin e ndaluar dje.

KMDLNj: Decertifikimi, Rast Flagrant i Diskriminimit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas decertifikimit të 86 kandidatëve për zgjedhjet lokale nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

KMDLNJ Viziton të Dyshuarit për Vrasjen e Aulon Zekës

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) njoftoi të hënën se i ka vizituar dy të dyshuarit për vrasjen e të ...

I Burgosuri i Dubravës Vdes në Spital të Pejës

74 vjeçari me inicialet H. G i burgosur në Burgun e Dubravës ka vdekur pas një sëmundje të rëndë.

KMDLNj: PDK të Distancohet nga Akuzimi i VV-së për Sulmin

Në një reagim të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut pasi dënohet sulmi i djeshëm ndaj Vitore Stavilecit, gruas së Blerand Stavilecit, ...

KMDLNj e Dënon Sulmin e Dhunshëm Ndaj Sokol Zogajt

Këtë sulm KMDLNJ e konsideron sulm ndaj institucioneve shtetërore dhe përpjekje për të kontrolluar nga ana e krimit një segment shumë të rëndësishëm ...

KMDLNj: Gjuriq Është Dashur të Arrestohej dhe të Dënohej

Po ashtu, Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut konsideron se drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, është ...

KMDLNj: 9 Punëtorë të Vdekur në Vendin e Punës

Sipas KMDLNj-së, që nga fillimi i këtij viti janë regjistruar nëntë vdekje të tilla sidomos në sektorin e ndërtimtarisë për shkak të kushteve të rënda ...