Postet nga: Kina

Biden shpalos vizionin para aleatëve: SHBA, plotësisht e përkushtuar ndaj NATO-s

Presidenti i SHBA Joe Biden shpalosi të premten një kontrast të mprehtë me politikën e jashtme të paraardhësit të tij Donald Trump, duke premtuar t'i japë fund diplomacisë ...

Biden G7-s dhe konferencës së Mynihut: Të punojmë së bashku mbi sfidën që paraqet Kina

Presidenti Joe Biden do t’u kërkojë të premten vendeve demokratike botërore e aleatëve evropianë që të punojnë së bashku për të trajtuar një sërë ...

Kina i dhuron dhjetëra mijëra vaksina Malit të Zi

Republika Popullore e Kinës miratoi një donacion prej 30,000 vaksinash kundër koronavirusit për Malin e Zi, bëri të ditur Qeveria malazeze.

COVID-19, Kina 'refuzon t'i jap të dhëna' ekipit të OBSh-së

Kina ka refuzuar t'i dorëzojë të dhëna kyqe ekipit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë që po hetojnë origjinën e virusit COVID-19, ka thë...

DASH: Nuk detyrojmë një zgjedhje midis Kinës dhe SHBA-së

Administrata e re amerikane nuk po i detyron partnerët evropianë që të zgjedhin në mes të Kinës dhe SHBA-së, thuhet në një përgjigje të Departamentit amerikan të ...

ShBA-ja i kërkon Kinës respektimin e të drejtave të njeriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken i tha diplomatit të lartë kinez, Yang Jiechi se, Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë mbështetjen për të drejtat e njeriut dhe ...

SHBA-ja i kërkon Kinës respektimin e të drejtave të njeriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken i tha diplomatit të lartë kinez, Yang Jiechi se, Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë mbështetjen për të drejtat e njeriut dhe ...

Policia kineze shkatërron grupin që shiste vaksina të rreme për COVID-19

Policia kineze shkatërron grupin që shiste vaksina të rreme për COVID-19

Policia kineze ka arrestuar më shumë se 80 persona të dyshuar të një grupi kriminal, i cili ka prodhuar dhe shitur vaksina të rreme kundër koronavirusit, në dhe jashtë Kinë...