Postet nga: kenia

Osmani takoi presidentin e Kenias, William Ruto

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Kenias, William Ruto.

76 të vdekur nga përmbytjet në Kenia

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në Kenia ka arritur në 76, me 29 të plagosur dhe 19 të tjerë ende të zhdukur, tha një zëdhënës i qeverisë ndë...

Vjosa Osmani takohet me presidentin e Kenias, William Ruto

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot homologun e saj nga Kenia, William Ruto.

Presidentja Osmani takoi presidentin e Kenisë, William Ruto

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York, ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ka ...

Vritet në Kenia njëri nga luanët më të vjetër në botë

Luani mashkull i egër me emrin Loonkiito, që besohet të jetë një nga më të moshuarit në botë, ka ngordhur pasi është goditur me shtiza nga barinjtë, raporton BBC ...

William Ruto zgjidhet president në Kenia

Zëvendëspresidenti, William Ruto është shpallur fitues i zgjedhjeve presidenciale të Kenias.

'Ndryshimet klimatike po vrasin elefantët'

Ministria e Jetës së Egër dhe Turizmit në Kenia thotë se ndryshimi i klimës tani është një kërcënim më i madh për ruajtjen e ...

Kenia hapë fabrikën më të madhe të energjisë së erës në Afrikë

Kenia ka hapur fermën më të madhe të energjisë së erës në Afrikë, në një përpjekje për të rritur kapacitetin gjenerues të energjisë elektrike dhe pë...