Postet nga: Kalim ilegal

Vetura me targa të Serbisë kapet duke hyrë ilegalisht në Kosovë

Një rast i kalimit ilegal të kufirit ka ndodhur te martën në Leposaviq.

Ndalohen dy persona që tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin me mbi 19 mijë kg perime (FOTO)

Në fshatin Vracevo të Leposaviqit, Policia e Kosovës ka ndaluar dy persona të cilët kanë tentuar të kalojnë kufirin ilegalisht me dy kamionë të mbushur me perime.

Tentoi të kalojë kufirin ilegalisht me 260 litra naftë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili ka tentuar të kalojë kufirin nga Kosova në Serbi në mënyrë ilegale.

Leposaviq: Arrestohet i dyshuari për kalim ilegal dhe kontrabandë

Një i dyshuar është shoqëruar në Polici pasi kishte kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë dhe i ishte gjetur material plastik pa dokumentacion.

Dy të arrestuar se hynë ilegalisht në Kosovë nga Maqedonia e Veriut

Dy të dyshuar janë arrestuar pasi kishin hyrë në Kosovë nga Maqedonia e Veriut në mënyrë ilegale.

Ndalohet për kalim ilegal të kufirit

Dje rreth orës 11:40 patrulla policore në Leposaviq ka hasur në një  kamionë më ngarkesë drunore me targa të Serbisë, i cili po drejtohej nga i dyshuari mashkull boshnjak me ...

Prizren - Arrestohen dy persona për kalim ilegal të kufirit

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policisë në pikën kufitare në Vërmicë për kalim ilegal të kufirit.