Postet nga: Justin Trudeau

Kanadaja dëboi diplomatin indian për rastin e vrasjes së aktivistit Sikh

Ministri i Jashtëm kanadez ka thënë se një diplomati indian iu kërkua të largohej nga vendi pasi intelegjenca pretendon se akterë shtetërorë indianë mund të fshihen ...

Trudeau viziton Kievin në shenjë mbështetjeje

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, vizitoi Kievin të shtunën në një akt mbështetjeje teksa Ukraina po përgatitet për një kundërsulm të madh kundër forcave ruse ...

Kryeministri kanadez urdhëra emergjence për të ndalur protestat

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka vendosur të ushtrojë autoritetin që i jep ligji në rrethana emergjencash për të ndalur demonstratat që kanë paralizuar kryeqytetin dhe kanë bllokuar pikat kufitare ...

Përditësime mbi krizën në Ukrainë: Çfarë duhet të dini ndërkohë që tensionet po rriten

(AP Photo/Alexander Zemlianichenko)

Kryeministri kanadez goditet me gurë gjatë fushatës

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, është goditur me gurë të vegjël nga protestuesit në një ndalesë që ka bërë gjatë fushatës zgjedhore.

Zbulohen eshtrat e 215 fëmijëve në një shkollë në Kanada

Mbetjet trupore të 215 fëmijëve, disa të moshës trevjeçare, janë gjetur në një ish-shkollë rezidenciale për fëmijët indigjenë në Kanada.

Biden dhe Trudeau diskutuan rreth ndryshimit të klimës dhe Kinës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, bisedoi me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau.

Biden mban takimin e parë të huaj me kryeministrin e Kanadasë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, bisedoi me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau.