Postet nga: Joe Biden

Barack Obama jep arsyet pse e mbështet Joe Bidenin për President (VIDEO)

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, përmes një video-mesazhi i ka dhënë zyrtarisht mbështetjen Joe Biden, për President të ri të ShBA-së ...

Joe Bidenit sot i vjen edhe një mbështetje e madhe për President

Ish presidenti Barack Obama do ta mbështesë Joe Biden për president, thanë burime të brendshme të CNN.

Bernie Sanders zyrtarisht mbështet Joe Bidenin për president të Amerikës

Bernie Sanders të hënën zyrtarisht dha mbështetjen e tij për Joe Biden në garën për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Joe Biden komenton tërheqjen e Bernie Sanders

Ish-Zëvendës Presidenti Amerikan, Joe Biden, e ka komentuar tërheqjen nga gara presidenciale të rivalit të tij demokrat, Bernie Sanders.

Trump dhe Biden bisedojnë në telefon për krizën e krijuar nga coronavirusi

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump dhe ish-zëvendëspresidenti, Joe Biden, kanë biseduar të hënën pasdite përmes telefonit në lidhje me krizën e krijuar nga coronavirusi, ...

Demokratët mund ta mbajnë konventën online, thotë Biden

Ish-zëvëndëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Partia Demokratike mbase do të detyrohet të zhvillojë konventën e saj në mënyrë “virtuale” për ...

Ish-ambasadori amerikan Delawie përmend vizitën e Joe Biden në Kosovë

Ish-ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka mbështetur kandidatin për presidentit të Amerikës, Joe Biden.

Joe Biden zgjeron epërsinë ndaj Bernie Sanders

Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden ,e ka betonuar pozicionin e tij si udhëheqës i garës së demokratëve, për nomimin e kandidatit për president të ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!