Postet nga: Barack Obama

Aktiviteti elektoral i presidentit Biden me ish-presidentët Obama dhe Clinton, mbledh fonde rekord

NJU JORK – Një aktivitet për mbledhje fondesh i presidentit Joe Biden të enjten në qytetin e Nju Jorkut, po grumbullon rreth 25 milionë dollarë fonde, duke arritur kështu një ...

Obama, në listën e 500 amerikanëve që u ndalohet hyrja në Rusi

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë të premten se ish-presidenti amerikan, Barack Obama, është në mesin e 500 shtetasve amerikanë, të cilëve u ndalohet hyrja në Rusi.

Obama infektohet me koronavirus

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, njoftoi të dielën, më 13 mars, se ka rezultuar pozitiv për koronaviurs. Ai tha se ndihej mirë dhe vetëm kishte gë...

Distanca që afroi artistin nga Bujanoci me Prishtinën

Rreth 80 kilometra ndërmjet Prishtinës dhe Bujanocit ishin motivimi që Nagip Tashi ta emëronte ekspozitën e tij të mozaikëve të gdhendur në dru, “Distanca”.

Obama zvogëlon listën e të ftuarve për 60-vjetorin e lindjes

Ish-presidenti amerikan Barack Obama po zvogëlon ndjeshëm festën e tij të ditëlindjes së 60-të, të planifikuar për këtë fundjavë në një pikë turistike në ...

Obama: Përgjigjja amerikane ndaj coronavirusit, katastrofë kaotike

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama ka kritikuar ashpër pasardhësin e tij, Donald Trump për përgjigjjen ndaj krizës me coronavirus.

Barack Obama jep arsyet pse e mbështet Joe Bidenin për President (VIDEO)

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, përmes një video-mesazhi i ka dhënë zyrtarisht mbështetjen Joe Biden, për President të ri të ShBA-së ...

Joe Bidenit sot i vjen edhe një mbështetje e madhe për President

Ish presidenti Barack Obama do ta mbështesë Joe Biden për president, thanë burime të brendshme të CNN.