Postet nga: Jakup krasniqi

Gjyqtari i procedurës paraprake i Speciales aprovon një kërkesë të mbrojtjes së Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Gjyqtari i procedurës paraprake i Gjykatës Speciale ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve të Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit për ...

18 viktima lajmërohen në gjykimin ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve

18 persona janë paraqitur në Zyrën për Pjesëmarrjen e Viktimave për ta kërkuar njohjen e statusit të viktimave në rastin ku po akuzohen katër ish- ...

Jakup Krasniqi i thotë prokurorit Jack Smith 'në emër të popullit të Kosovës flasim ne, e jo ti'

Ish zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tani i akuzuar për krime lufte, Jakup Krasniqi i ka reaguar prokurorit të specializuar Jack Smith gjatë seancë...

Jack Smith: Arsyeja e mos dorëzimit të dosjes paraprake është rreziku i frikësimit të dëshmitarëve

Jack Smith, prokurori i Specializuar amerikan, ka deklaruar sot në seancën statusore që po mbahet kundër ish krerëve të UÇK-së, se arsyeja se pse nuk po ...

Seanca e Trete Statusore

Akoma nuk janë dorëzuar të gjitha provat tek mbrojtja e katër krerëve të UÇK-së

Në seancën e tretë statusore e cila po mbahet në dhomat e specializuara të Kosovës është bërë e ditur se akoma nuk janë dorëzuar të gjitha ...

Foto, Hashim Thaci, Kadri Veseli, Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi

Paraqiten në seancë përmes videos Thaçi, Veseli, Selimi dhe Krasniqi

Katër ish krerët e UÇK-së Hashim Thaçi, Kadri Thaçi, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi kanë dalë për herë të katërt para dhomave të ...

Nesër mbahet seanca e radhës për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin

Gjykata Speciale ka bërë të ditur se seanca e ardhshme ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit, ...

Shtyhet për të martën seanca kundër Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Seanca statusore në Gjykatën Speciale në Hagë, ndaj ish-komandantëve të UÇK-së është shtyrë për datën 16 shkurt.