Postet nga: Jack Smith

Prokuroria përmend lirimin e Sylejman Selimit si arsye për ta kundërshtuar lirimin e Kadri Veselit

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka kundërshtuar kërkesën e ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për lirim të përkohshëm.

Hagë, Prokuroria llogarit në mbi 15 dëshmitarë dhe në një libër për gjykimin e Salih Mustafës

Salih Mustafa, ish-komandant "Cali", sot doli përsëri në sallën e Gjykatës së Specializuar për t'u informuar nga prokurori special Jack Smith për dëshmitarë...

Sot kryetari OVL UÇK-së, Hysni Gucati, del para Gjykatës Speciale në Hagë

Sot kryetari i organizatës OVL e UÇK-së, Hysni Gucati do të paraqitet në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Gjykata Speciale e mohon dorëheqjen e kryeprokurorit të saj

Zyra e Prokurorit të Specializuar të Gjykatës Speciale në një përgjigje për KALLXO.com e ka mohuar se kryeprokurori i Dhomave të Specializuara, Jack Smith, pritet të ...

Tahiri: Kosova e gatshme të përmbush obligimet ndaj Dhomave të Specializuara

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga prokurori i specializuar, Jack Smith, që të gjithë ata që do të paraqiten në Dhomat e Specializuara të trajtohen në ...

Jep betimin prokurori amerikan i Prokurorisë së Specializuar

Prokurori i specializuar Jack Smith nga Shtetet e Bashkuara ka nënshkruar sot deklaratën solemne se do t’i ushtrojë funksionet e tij në mënyrë të pavarur, të ...

Jack Smith emërohet Kryeprokuror i Gjykatës Speciale

Jack Smith u emërua sot Kryeprokuror i Gjykatës Speciale.