Postet nga: hajdar beqa

Deputeti i PDK-së, fajëson qeverisjen e VV-së në Prizren për ikjen qytetarëve

Hajdar Beqa deputet i PDK-së tha se në komunën e Prizrenit ku udhëheq Lëvizja Vetëvendosje, trendi i ikjes së qytetarëve nga vendi është më i ...

Deputeti i PDK-së e komenton kërkesën e Ambasadës së SHBA-së, ndaj Thaçit për KQZ-në

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa e ka komentuar reagimin e Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, e cila sot përmes një deklarate ka shprehur ...

Deputeti i PDK-së: Liderët e dinin për deportimin e 'gylenistëve'

 Deputeti i PDK-së, njëherësh ish-anëtari i Komisionit hetimor për ‘gylenistët’, Hajdar Beqa, ka thënën që të gjitha institucionet kanë qenë të informuara pë...

Polemika mes Haxhiut e Beqës për Projektligjin për vërtetimin e pasurisë së pajustifikueshme

Shqyrtimi në parim i Projektligjit për shqyrtimin dhe vërtetimin e pasurisë së pajustifikueshme ishte njëra ndër pikat për të cilën në Komisionin për ...

Projektligji për Disiplinim të Gjyqtarëve e Prokurorëve Nuk Përkrahet nga Deputetët

Me 5 vota për dhe 5 kundër Komisioni për Legjislacion nuk e ka aprovuar në parim Projektligjin për Përgjegjësinë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve.

Hajdar Beqa: U Kam Thënë Aktivistëve të VV-së Ishalla nuk Keni Faj

Një polemikë në Kuvendin e Kosovës mes Donika Kadaj-Bujupit e Hajdar Beqës, e shtyri deputetin e PDK-së të tregojë se ka vizituar në Burgun e Dubravës aktivistë...

Mimoza Kusari-Lila i Përgjigjet Ofendimit nga Hajdar Beqa

“Turp të kesh ti dhe subjekti që përfaqëson për kategorizimin e tillë të gruas në vendimmarrje”, ka shkruar Mimoza Kusari-Lila në profilin e saj në “Facebook”.