Postet nga: greqi

Tsipras pëson humbje edhe në zgjedhjet lokale

Kryeministri grek, Alexis Tsipras pranoi sonte humbjen e kandidatëve të partisë së tij në pushtet Siriza, në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, duke thënë se njeriu “duhet ...

Tjetër përleshje në burgun e Koridalos mes një shqiptari dhe një greku

Burgu i Koridalos është kthyer në një “arenë” përplasjesh mes shqiptarëve dhe grekëve.

Dy medalje të arta dhe një të bronztë për Kosovën në Greqi

Trajneri i xhudos, Driton Kuka ka njoftuar se Kosova ka fituar dy medalje të arta dhe një të bronztë në Kupën Europiane për Juniore që është zhvilluar në ...

Greqia pritet të ratifikojë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

 

Moti i ftohtë detyron mbylljen e shkollave

Shkollat në pjesë të ndryshme të vendit në Greqi u mbyllën sot për shkak të reshjeve të dendura të borës dhe temperaturave jashtëzakonisht të ulëta.

Ish-ministri i Greqisë: Ditmir Bushatin e liruan nga pozita për shkak të qëndrimeve të tij ndaj Kosovës dhe Greqisë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias në një interviste në radion e News 24/7 ka deklaruar se nuk mendon që është e drejtë që politika greke e ...

Ka shpëtuar dhjetëra njerëz, shqiptari hero mori nënshtetësinë greke

Emigranti shqiptar, Gani Xheka mori nënshtetësinë greke në shenjë mirënjohjeje për ndihmën dhe sakrificën e treguar gjatë zjarrit që kishte rënë në Atikë...

Kosova së shpejti me Zyrë për marrëdhënie ekonomike në Athinë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se së shpejti do të hapet Zyra për marrëdhënie ekonomike dhe tregtare në Athinë të Greqisë.