Postet nga: greqi

Greqi, rrëzohet aeroplani gjatë operacionit të fikjes së zjarreve

Një aeroplan që po hidhte ujë për të fikur një zjarr në Greqi është rrëzuar në një kodër dhe ka shpërthyer në flakë, raporton Reuters.

Greqia mund ta regjistrojë fundjavën më të nxehtë në 50 vjetët e fundit

Greqia pritet të përballet me fundjavën më të nxehtë të korrikut në 50 vjetët e fundit, ka paralajmëruar një meteorolog të premten, duke përmendur se valë ...

Vrasja e biznesmenit maqedonas në Greqi, media përmend edhe ekzekutimin e një shkupjani në Kosovë

Policia në Greqi po vazhdojnë punën në identifikimin e dy sulmuesve që ekzekutuan me 19 plumba biznesmenin 39-vjeçar nga Shkupi me nofkën “Oki” dhe plagosën partneren e ...

Kurti në Greqi, po merr pjesë në Simpoziumin Ndërkombëtar SYMI

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është duke qëndruar në Greqi për të marrë pjesë  në edicionin e 25-të të Simpoziumit Ndërkombëtar SYMI.

Pas fitores bindëse, Mitsotakis nuk pranon mandat për koalicion, kërkon zgjedhje të reja

Pas një fitoreje bindëse në zgjedhjet e së dielës, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis nuk pranoi të hënën ofertën e presidentes Katerina Sakellaropoulou për të ...

Partia e Mitsotakis fiton zgjedhjet parlamentare në Greqi

Në zgjedhjet parlamentare të së dielës, partia qeverisëse e Greqisë, Demokracia e Re e cila udhëhiqet nga kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis shënoi një fitore të madhe, ...

Partia e kryeministrit grek udhëheq bindshëm rezultatin e zgjedhjeve, por jo mjaftueshëm për të qeverisur e vetme

Partia në pushtet “Demokracia e Re” e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis ka shënuar një fitore bindëse në zgjedhjet e së dielës, por pa arritur të sigurojë shumicën ...

Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5.0 ka goditur ishullin Kreta në Greqi.