Postet nga: greqi

Greqi: Arrestohen katër policë për torturë ndaj një të burgosuri shqiptar

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve në Greqi njoftoi arrestimin e katër pjesëtarëve të policisë greke të cilët akuzohen “për torturë dhe fyerje të tjera ...

Gërvalla takon homologun grek, flasin për bashkëpunimin mes dy vendeve

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias i ...

Mitsotakis kërkon përshpejtimin e rasteve gjyqësore për aksidentin me trena

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i bëri thirrje Gjykatës Supreme të shtetit që të përshpejtojë hetimet lidhur me aksidentin vdekjeprurës mes dy trenave, që la të ...

Bislimi takon deputetët grekë, shpalos procesin e dialogut dhe integrimeve

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, gjatë vizitës zyrtare në Athinën zhvilloi takime ndarazi ...

Katër shqiptarë në mesin e viktimave të aksidentit me trena në Greqi

Katër prej viktimave të aksidentit mes dy trenave që ndodhi më 1 mars në Greqi janë shqiptarë.

Aksidenti tragjik në Greqi, grevë 48-orëshe e punonjësve të trenave

Grevë e re 48-orëshe për të shtunën dhe të dielën kanë paralajmëruar sindikatat e hekurudhave.

Greqi, përfundojnë operacionet e kërkimit: 57 viktima nga përplasja e trenave

Autoritetet greke përfunduan operacionin e kërkim-shpëtimit pas përplasjes së dy trenave në zonën e Tempit, në Greqinë e Veriut, mbrëmjen e së martës.

Shkon në 57 numri i të vdekurve nga përplasja e trenave në Greqi

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës