Postet nga: grabitja

Dosja: Grabitësi nga Matiqani grabiti bankën në Shtime

Prokuroria e Ferizajt ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Kastriot Hysenit e Arben Latifit të cilët Prokuroria po pretendon se me ...

Paraburgim të dyshuarve për grabitjen e bankës në Shtime

Gjykata e Ferizajt ka caktuar 30 ditë paraburgim për K.H dhe A.L, të dyshuar pr grabitje

Gjykata vendosi për të dyshuarit për grabitje në pompën e derivateve

Gjykata e Gjakovës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy të dyshuarve M.Sh. dhe B.Z.

Plani për rastin e Shtimes u krye në Prishtinë

Në një njoftim të saj, Gjykata e Ferizajt ka sqaruar se planet për grabitjen e shtëpisë së mërgimtarit nga Zvicra në Shtime ishin kryer në qytetin e ...

Mërgimtari i plagosur gjatë grabitjes në Shtime refuzon të operohet

Pronari i shtëpisë në Shtime, e cila në orët e para të mëngjesit të së mërkurës dyshohet se ishte bërë cak i një grabitje, ...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarit për grabitje në Vushtrri

Prokuroria e Mitrovicës ka kërkuar caktimin e paraburgimit për dy të dyshuarit E.H nga fshati Mihaliq i komunës së Vushtrrisë, dhe F.Z nga Vushtrria, ...

Ferizaj, një muaj paraburgim për të dyshuarin për grabitje

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit  M.S., i dyshuar për veprën penale ...

Grabitja e milionave në Rinas: Kosovari arrestohet në Kavajë

Ka shkuar në 6 numri i të arrestuarve për grabitjen e Rinasit. I dyshuari i radhës është Ragip Hajdini, nga Kosova, i prangosur në Kavajë me dyshimet se është ...