Postet nga: Gjykata

Gjykata e Gjakovës shton punën pas lehtësimit të masave nga Qeveria

Pas lehtësimit të masave ndaj pandemisë COVID-19, Gjykata e Gjakovës ka shtuar vëllimin e punës.

Kontratat pa tender - Deputetit të PDK-së, Kujtim Gashit i vërtetohet aktakuza nga Apeli

 

Prishtinë, gjykata mbyll 925 raste për dy javë

Gjykata në Prishtinë ka bërë të ditur se ka përfunduar 925 brenda pjesës së dytë të prillit, në një kohë kur aktivitetet e gjykatës janë reduktuar si ...

Xhabir Zharkut i zgjatet sërish paraburgimi

Ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku, pritet që të qëndrojë edhe për dy muaj në paraburgim. Kjo pasi gjykata ia ka caktuar edhe dy muaj paraburgim sipas kë...

Blindohet gjykata e Durrësit, mbërrijnë dy të arrestuarit për 4 vrasje

Gjykata e Durrësit dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Altin Ndocin 33 vjeç dhe shtetasin me iniciale K.A 22 vjeç.

Gjykata vendos për inspektorin e ATK-së, dyshohet se mori ryshfet para, tavolinë e karrige

D. F., inspektor në ATK, pritet të qëndrojë një muaj në paraburgim si i dyshuar për marrje ryshfeti, pasi Gjykata e Gjakovës aprovoi kërkesën e ...

Gjykata vendos për rahovecasin e dyshuar për vrasjen dhe djegien e të vëllait

G. K. i dyshuar për vrasjen dhe më pas djegien e vëllait të tij B. K. pritet të qëndrojë 30 ditë në paraburgim. Gjykata e Gjakovës e ...

Shefit të zyrës së personelit në komunën e Pejës i parashkruhet akuza në prill?

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!