Postet nga: Gjykata

Rasti ‘Subvencionet’, Gjykata e dënon me 5 mijë euro gjobë të akuzuarin Fuat Morina

Gjykata e Prishtinës e ka dënuar me 5 mijë euro gjobë të akuzuarin Fuat Morina,  për veprën penale mashtrim me subvencione.

Rrahja në gjykimin ndaj komandantit 'Molla e Kuqe', policia ndalon 4 persona

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në sallën e Gjykatës së Prizrenit ku po zhvillohej gjykimi për krime lufte ndaj Remzi Shalës.

Rrahja në gjykimin për krime lufte, Gjykata e Prizrenit del me sqarim

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në sallën e Gjykatës së Prizrenit ku po zhvillohej gjykimi për krime lufte ndaj Remzi Shalës.

Rrahja në gjykimin për krime lufte, deklarohet avokati i komandantit 'Molla e Kuqe'

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në sallën e Gjykatës së Prizrenit ku po zhvillohej gjykimi për krime lufte ndaj Remzi Shalës.

Rrahje në gjykimin për krime lufte

Në gjykatën e Prizrenit ka ndodhur një incident ndërmjet akuzuarit për krime lufte Remzi Shala, dëshmitarit dhe palës së dëmtuar Zenel Përteshi.

Debat - Krimet Seksuale

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” do të diskutohet për mos-dënimin e krimeve seksuale nga gjykatat e Kosovës.

Vrasja në lagjen ‘Tusuz’, i akuzuari kërkon marrëveshje për pranimin e fajësisë

Avokati Esat Gutaj gjatë së premtes ka paraqitur kërkesën për negocim për pranimin e fajësisë në rastin ku Haxhi Selmanaj akuzohet për vrasjen e ...

Rasti 'Brezovica', arrestohet ortaku i Idriz Thaçit vëllait të ish presidentit

Prokuroria e Ferizajt, ditën e djeshme ka njoftuar se ka bastisur gjashtë lokacione dhe ka arrestuar katër persona, ndërsa dy të tjerë mbeten në arrati pasi nuk ...