Postet nga: Gjilan

Nis dhe Ndalet Rrënimi i Tarracave në Qendër të Gjilanit

Nis dhe Ndalet Rrënimi i Tarracave në Qendër të Gjilanit

Aksioni nisi gati dy muaj pasi që emisioni “Drejtësia në Kosovë” kishte raportuar për një urdhër që pronarët e këtyre lokaleve kishin marrë nga një ...

Te e Pamja për Ridvan Haqifin, të Vrarin në Siri

Pasi familja e Ridvan Haqifit ka hapur të pame për vrasjen e tij në Siri, KALLXO.com nuk mundi të flasë me anëtarë të saj, ngase ata kanë ...

2 Vjet e Gjysmë Burg për Goditje me Sëpatë

I pandehuri A.R. është gjetur fajtor për sulmin me sëpatë kundër viktimës Xh.H. dhe është dënuar me 2 vjet e gjashtë muaj burgim nga ...

Arrestohen Tre të Dyshuar për Fajde

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, e asistuar edhe nga Stacioni Policor i Gjilanit kanë zbatuar sot urdhëresën e gjykatë...

Nis Kontrollimi Sistematik i Nxënësve Gjilanas

Në shkollat fillore të komunës së Gjilanit ka nisur kontrollimi sistematik shëndetësor i nxënësve, projekt që po realizohet nga Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (...

Arrestohet një Person për Ndërhyrje në Sisteme Kompjuterike

Njësiti policor për hetime të krimeve të organizuara arrestoi sot në Gjilan një person pas hetimeve të zhvilluara ndaj tij në lidhje me dyshimet për krime kibernetike.

Vdes 90 Vjeçari në Aksident Trafiku

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani tha për KALLXO.com se një 90 vjeçar ka vdekur në një aksident në të cilin ...

Dy të Lënduar nga Therjet me Thikë

Në dy raste të ndara policia ka arritur që të arrestojë dy të dyshuar për përdorim të mjetit të ftohtë (thikës).