Postet nga: Fenerbahçe

Vedat Muriqi shënon gol në fitoren e Fenerbahçes (VIDEO)

Fenerbahçe ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Besiktasit me rezultat 3-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Turqisë.

Fenerbahçe jep detaje për lëndimin e Vedat Muriqit

Vedat Muriqi pësoi një lëndim në vikend me Fenerbahçen ndaj Kayserisporit në Superligen e Turqisë.

Vazhdon shkëlqimi i Muriqit, shënon përsëri gol në fitoren e Fenerbahçes (VIDEO)

Fenerbahçes ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir ndaj Denizlisporit, me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së tetë në Superligën e Turqisë.

Ja sa milionë euro është oferta e parë për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi është duke kaluar në formë të mirë me Fenerbahcen dhe Kombëtaren e Kosovës, në sezonin e ri.

Fenerbahce fiton falë golit të Vedat Muriqit (VIDEO)

Fenerbahce e ka gjetur rrugën e fitores, pas një barazimi dhe humbje, duke e mposhtur Ankaragucun me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së pestë në Superligën ...

Super Vedat Muriqi e nisë sezonin në Turqi me supergol (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, sot e ka nisur zyrtarisht aventurën e tij me skuadrën e Fenerbahçes.

Vedat Muriqi i pandalshëm shënon përsëri gol për Fenerbahçen (VIDEO)

Fenerbahçe është duke e zhvilluar miqësoren me skuadrën gjermane Wolfsburg, ndeshje të cilën po fiton me rezultat 1-0.

Khedira po e konsideron largimin nga Juventusi

Mesfushori gjerman i Juventusit Sami Khedira po e konsideron largimin nga Juventusi në afatin kalimtar të verës.