Postet nga: diell

Sot pritet të ketë mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për ditën e sotme parashikon se do të mbajë mot me diell por edhe do ketë vranësira të pjesshme, kryesisht për ...

Mot me diell, vranësira e reshje shiu

Moti sot në Kosovë, pritet të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira e reshje shiu. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës duke theksuar se vranë...

Mot i nxehtë, temperatura të larta edhe sot

Mbi Kosovë edhe sot do të vazhdojë të mbajë mot i nxehtë e me temperatura të larta. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 31 dhe 36 gradë Celsius, sipas Institutit ...

Parashikohet mot i nxehtë dhe me vapë edhe këtë javë

Mot i nxehtë dhe me vapë parashikohet të mbaje edhe këtë javë në territorin e Kosovës. Instituti Hidrometeorolgjik i Kosovës ka njoftuar se nga dita e hë...

Moti për të dielën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se masat e nxehta të ajrit të cilat kanë përfshirë territorin tonë dalëngadalë po tërhiqen duke bërë që ...

Mot me diell e vapë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot me diell dhe do të ketë vapë.

Sot parashikohet që temperaturat të lëvizin deri në 37 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë.

Hapja e Pishinës së Gërmisë shtyhet për javën e ardhshme

Hapja e Pishinës së Gërmisë ka qenë në plan të bëhet sot, ditën e çlirimit të vendit, por është shtyrë për javën e ardhshme ...