Postet nga: dhuna ndaj gruas

Mitrovicasi dënohet me 300 euro gjobë për sulm ndaj gruas

 

Zvicra dëbon imamin kosovar që dhunoi gruan e tij

Një imam kosovar duhet të largohet nga Zvicra pasi ushtroi dhunë ndaj gruas së tij.

Pejë - Arrestohet pasi rrahu gruan me të cilën bashkëjeton

Një person është arrestuar nën dyshimin se i ka shkaktuar lëndime trupore viktimës N. N., me të cilën bashkëjeton dhe kanë një fëmijë të ...

Prishtinë, rrahet nga i dashuri

Një grua ka raportuar se është rrahur fizikisht nga i dashuri i saj.

Shtohet dhuna ndaj grave në Turqinë e dominuar nga burrat

Rasti i fundit në të cilin një burrë i preu fytin bashkëshortes së tij theksoi numrin në rritje të grave të vrara nga burrat në Turqi, ku autoritetet konservatore ...

Prizren, arrestohet pasi sulmon një grua

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren, pasi që ai dyshohet se e ka kanosur dhe sulmuar fizikisht një grua.

Pejë, arrestohet i dyshuari për rrahjen e gruas

Policia ka arrestuar një person pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar ish-bashkëshorten e tij.

Kultura e dhunës fshihet pas perdes së patriarkatit

Të pranosh se jeton në një shoqëri patriarkale, nuk do të thotë të dorëzohesh, por së pari të kuptosh si ndikon kjo në prodhimin e ngjarjeve si ajo ...