Postet nga: Debimi i gylenisteve

Komisioni Hetimor lidhur me dëbimin e gylenistëve miraton raportin

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, ka miratuar draft raportin.

Mbyllet pa rezultat mbledhja e Komisionit për dëbimin e shtetasve turq

Ka përfunduar vrullshëm dhe pas asnjë rezultat mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, pa marrë ...

Thaçi sërish nuk raporton lidhur më dëbimin e ‘gylenistëve’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dështuar sërish të dalë para deputetëve që po hetojnë dëbimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova në marsin ...

Thaçi sot pritet të raportojë për dëbimin e 'gylenistëve'

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot pritet të paraqitet para Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 ...

Mes kushtëzimesh, Kuvendi ia zgjat mandatin Komisionit për deportimin e ‘gylentistëve’

Kuvendi i Kosovës ia ka zgjatur mandatin Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018, për ...

Apostolova takohet me kryesuesit e Komisionit hetimor për rastin e 'gylenistëve'

Nataliya Apostolova, udhëheqëse e Zyrës së BE-së në Kosovë, u takua sot me kryetarin e Komisionit hetimor parlamentar për dëbimin e 6 shtetasve turq, Xhelal Sveç...

Raporti i komisionit: 31 shkeljet ligjore gjatë dëbimit të ‘gylenistëve’

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq në bazë të punës së deri tanishme ka arritur që ti evidentoj 31 ...

Edhe Gjermania reagon ndaj shkeljeve të pretenduara nga AKI dhe MPB gjatë dëbimit të ‘gylenistëve’

Pas reagimit të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe përkrahjes së saj nga Ambasada britanike, ka ardhur edhe reagimi i ambasadorit gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ...