Postet nga: Debimi i gylenisteve

Apostolova takohet me kryesuesit e Komisionit hetimor për rastin e 'gylenistëve'

Nataliya Apostolova, udhëheqëse e Zyrës së BE-së në Kosovë, u takua sot me kryetarin e Komisionit hetimor parlamentar për dëbimin e 6 shtetasve turq, Xhelal Sveç...

Raporti i komisionit: 31 shkeljet ligjore gjatë dëbimit të ‘gylenistëve’

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq në bazë të punës së deri tanishme ka arritur që ti evidentoj 31 ...

Edhe Gjermania reagon ndaj shkeljeve të pretenduara nga AKI dhe MPB gjatë dëbimit të ‘gylenistëve’

Pas reagimit të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe përkrahjes së saj nga Ambasada britanike, ka ardhur edhe reagimi i ambasadorit gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ...

Ambasada amerikane ngre dyshime mbi AKI-në pas raportimit për ‘gylenistët’

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka reaguar për 31 shkeljet ligjore të cilat, sipas Komisionit hetimor parlamentar, i ka bërë Agjencia e Kosovës ...

Eksperti amerikan përshkuan implikimin e shefit të AKI-së në deportimin e turqve

Raporti Ekskluziv i siguruar nga KALLXO.com për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova i hartuar nga eksperti amerikan i angazhuar nga Komisioni Hetimor i Kuvendit, ka në...

Mbyllet për media raportimi i Maxhunit për gylenistët

Raportimi i Shpend Maxhunit para Komisionit Parlamentar lidhur me dëbimin e gylenistëve nga Kosova u mbyll për media.