Postet nga: covax

EMA gjen lidhje të mundshme mes vaksinës së AstraZenecas dhe rasteve të rralla të trashjes së gjakut

Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë se ka gjetur “lidhje të mundshme” në mes të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZenenca dhe një çrregullimi të rrallë ...

Sot morën vaksinën anti COVID-19 mbi 700 profesionistë shëndetësorë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot janë vaksinuar mbi 700 profesionisë shëndetësorë.

Nis vaksinimi kundër COVID-19 në Vushtrri

Në Komunën e Vushtrrisë ka nisur sot vaksinimi i personelit shëndetësor me vaksinën anti COVID-19.

Maqedonia e Veriut nis vaksinimin masiv

Në Maqedoninë e Veriut sot ka nisur vaksinimi masiv kundër koronavirusit të ri që shkakton sëmundjen COVID-19. Imunizimi ka nisur me 24 mijë dozat e vaksinës AstraZeneca, të ...

Kosova deri në maj do të furnizohet edhe me 76 mijë e 800 doza të vaksinave

Programi i UNICEF në Kosovë ka bërë të ditur se Kosova deri në muajin maj do të furnizohet me 76 mijë e 800 doza shtesë të vaksinës anti-COVID nga COVAX, ...

Sonte vjen në Kosovë kontingjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19

Në Kosovë sot pritet të arrijë kontingjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19.

OBSH, thirrje për dhurim vaksinash për vendet e varfëra

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar të dhurojë vaksina të COVID-19 për vendet me të ardhura ...

Bosnje dhe Hercegovina merr dërgesën e parë me vaksina përmes COVAX

Bosnje dhe Hercegovina të enjten (25 mars) ka pranuar dërgesën e parë me vaksina kundër koronavirusit të porositur në kuadër të mekanizmit COVAX.