Postet nga: covax

Arrijnë në Kosovë mbi 38 mijë vaksina anti COVID-19 nga COVAX, paralajmërohen edhe mbi 500 mijë të tjera

Sot Kosova ka pranuar 38 mijë e 400 doza të tjera të vaksinës AstraZeneca / Oxford COVID-19, të prokuruara nga UNICEF-i përmes COVAX-it.

Humolli: Nëse nuk respektohen masat mund të ketë rritje të rasteve  

Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave në Organizatën Botërore të Shëndetësisë në Kosovë, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se situata aktuale ...

Biden shpall planin ndërkombëtar të ndarjes së vaksinave, përfituese edhe Kosova

Shtetet e Bashkuara do të dhurojnë 75 % të dozave të vaksinave, të papërdorura kundër koronavirusit.

COVAX paralajmëron se do të ketë mungesë të furnizimeve me vaksina

Program COVAX tha se shpërthimit i virusit në Indi, do të ketë një ndikim të madh në furnizimet me vaksina të këtij programi për tremujorin e dytë ...

Arrijnë në Kosovë mbi 38 mijë vaksina anti COVID-19

UNICEF ka njoftuar se sot në Kosovë kanë ardhur 38 mijë e 400 vaksina anti COVID-19 përmes programit COVAX.

38 mijë e 400 vaksina pritet të arrijnë në Kosovë të mërkurën

Ministria e Shëndetësië ka njoftuar se Kosova do të pranoj edhe 38 mijë e 400 doza të  vaksinës kundër COVID-19  në kuadër të programit COVAX.

Drejtori i OBSH-së kritikon ashpër “nacionalizmin e vaksinave”

Drejtori i OBSH-së kritikon ashpër "nacionalizmin e vaksinave"

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë është shprehur me kritika të forta ndaj vendeve të fuqishme që gllabëruan vaksinat kundër ...

Avni Dervishi: Kosova është në grup të fundit të programit COVAX për furnizim me vaksina

Lobisti dhe aktivisti shqiptar që jeton dhe punon në Suedi, Avni Dervishi, tha se Kosova është në grupin e fundit të programit të COVAX për furnizim me vaksina.