Postet nga: biseda telefonike

Thaçi zhvillon bisedë telefonike me John Boltonin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Këshilltarin për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton.

Dardan Molliqaj reagon pas rrjedhjes në publik të bisedave me Bilall Sherifin e Pal Lekajn

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj ka reaguar pas publikimit të disa bisedave nga telefoni i tij me Ministrin Pal Lekajn ...

Ministri britanik viktimë e një mashtrimi telefonik

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson zhvilloi një bisedë telefonike me një mashtrues rus, i cili është hequr si kryeministri armen, me të cilin ka diskutuar pë...

Thaçi në Telefon me Merkel, Bisedon edhe për Asociacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka biseduar sot me kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel.

Vuçiq e Putin Bisedojnë për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë biseduar sot me telefon lidhur me Kosovën.

Thaçi e Vuçiq Bisedojnë në Telefon

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, gjatë të cilës kanë diskutuar për çështje të ...

Presidenti Kinez Bën Thirrje për Përmbajtje Rreth Koresë Veriore

Siç raporton CNN, telefonata vjen pas një javë kërcënimesh mes Uashingtonit dhe Phenianit.

Biseda e Parë Trump-Putin, ‘Pozitive dhe Konstruktive’

“Pozitive dhe konstruktive” e ka quajtur Kremlini bisedën e parë telefonike të zhvilluar mbrëmë ndërmjet presidentit të Shteteve të Bashkuara dhe atij të Federatës Ruse.