Postet nga: bordi

Flet Kujtim Shala (i vërteti): Nuk u kontaktova nga portalet, s’kam lidhje me VV-në

Mbrëmë, Qeveria në detyrë e Kosovës e cila udhëhiqet nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje emëroi borde të përkohshme në tri Ndërmarrje ...

Edhe një anëtar tjetër i LVV-së emërohet në Bordin e përkohshëm të Infrakosit

Mbrëmë, Qeveria e Kosovës, që udhëhiqet nga Albin Kurti, emëroi anëtarë të ri në Bordet e tri Ndërmarrjeve Publike.

Qeveria Kurti shkarkon bordin e drejtorëve të Ujësjellësit “Prishtina”

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e sotme elektronike ka shkarkuar bordin e drejtorëve të Ndërmarrjes Publike KRU “Prishtina”.

MSh: Drejtori i Bordit të ShSKUK-së u propozua nga Naser Ramadani

Bordi i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës pas emërimit të sotëm nga Qeveria e Kosovës, është funksional. Ministria e Shëndetësisë njofton se ...

Reagon Bordi i shkarkuar i Trepçës

Bordi Mbikëqyrës  i Trepçës reagoi pas shkarkimit nga Qeveria e Kosovës. Sipas tyre qeveria e mori vendimin për shkarkim pa asnjë paralajmërim dhe pa ...

Qeveria Kurti shkarkon ‘superaplikuesin’ nga Bordi i ‘InfraKos’-it

Qeveria e Kosovës sot ka shkarkuar Bordin e Ndërmarrjes Publike Hekurudhat e Kosovës “InfraKos”.

Ministrja Hajdari nuk i mohon shkarkimet në Telekom, Bordi shqyrton dorëheqjen

Mbrëmë është raportuar në media se ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari do të propozojë shkarkimin e Bordit të Telekomit të Kosovës, për shkak të përformancës ...

Favorizimi i Devollëve, anëtari i bordit të ZRrE-së që ndërroi qëndrim brenda 45 ditëve

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) ka marrë vendim që të rrisë sasinë e energjisë solare, e cila do të përfitojë tarifa nxitëse.